Kolektory słoneczne płaskie ViessmannKolektory słoneczne Viessmann

Odkryj Efektywność Kolektorów Słonecznych Płaskich Viessmann

W dzisiejszym świecie, poszukiwanie alternatywnych źródeł energii staje się kluczowym elementem dbałości o środowisko i obniżenia kosztów. Kolektory słoneczne płaskie Viessmann stanowią doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy pragną wykorzystać moc słońca do ogrzewania swoich domów. Zanurz się w świecie efektywności energetycznej i sprawdź, dlaczego kolektory płaskie Viessmann są wyborem godnym uwagi.

Zasada Działania Kolektorów Płaskich

Kolektory słoneczne płaskie to technologiczne dzieła, które pracują w trudnych warunkach, aby dostarczyć Ci ciepło. Ich konstrukcja opiera się na izolowanej termicznie obudowie, w której umieszczony jest absorber. To właśnie on ma zdolność absorbowania promieniowania słonecznego i przekształcania go w ciepło. Im bardziej zaawansowana konstrukcja kolektora, tym większa efektywność w zamianie promieniowania słonecznego na energię cieplną.

Technologia Absorbera i Jego Rola

Centrum kolektorów Viessmann stanowi absorber, wykonany z miedzi lub aluminium. Pokrywa go ciemna, matowa warstwa, która doskonale przyswaja promieniowanie słoneczne. Przez umieszczone w absorberze przewody przepływa specjalna ciecz grzewcza, która absorbuje ciepło i przenosi je dalej do systemu ogrzewania. W naszym klimacie, konieczne jest pokrycie kolektora szkłem solarnym, które ochroni go przed warunkami atmosferycznymi, jednocześnie nie blokując dostępu do promieni słonecznych.

Wiodące Produkty Viessmann

Viessmann oferuje kilka znakomitych produktów z rodziny kolektorów słonecznych płaskich:

  1. Vitosol 100-FM – Kompaktowy i wydajny kolektor, który doskonale pasuje do współczesnych potrzeb energetycznych.
  2. Vitosol 200-FM – Innowacyjne połączenie nowoczesnego designu i wydajności, tworzące efektywny system.
  3. Vitosol 141-FM – Kolektor o eleganckim wyglądzie, który skutecznie przyczynia się do zrównoważonego ogrzewania.

Wybór kolektorów słonecznych płaskich Viessmann to wybór oszczędności, ekologii i komfortu. Dzięki nim, możesz cieszyć się ciepłem napędzanym przez naturę, jednocześnie dbając o środowisko i obniżając koszty energii.