Kolektory słoneczne próżniowe ViessmannKolektory słoneczne Viessmann

Kolektory słoneczne rurowe Viessmann

Kolektory słoneczne rurowe to zaawansowane urządzenia pozyskujące energię cieplną ze słońca i przekształcające ją w użyteczne źródło ogrzewania. Stanowią one kluczowy element systemów wykorzystujących energię słoneczną do celów grzewczych i podgrzewania wody użytkowej. Firma Viessmann, będąca liderem w dziedzinie technologii energetycznych, oferuje innowacyjne modele kolektorów słonecznych rurowych, takie jak Vitosol 200-TM i Vitosol 300-TM.

Czym są kolektory słoneczne rurowe?

Kolektory słoneczne rurowe składają się z rur próżniowych, które pełnią kluczową rolę w efektywnym pozyskiwaniu energii słonecznej. Wewnątrz tych rur znajduje się absorber – element zbierający ciepło – umieszczony w próżni. To unikalne rozwiązanie sprawia, że kolektory rurowe wykazują znakomitą wydajność, zwłaszcza w warunkach klimatycznych typowych dla Polski.

Zalety kolektorów słonecznych rurowych:

  • Wydajność niezależna od temperatury zewnętrznej: Dzięki umieszczeniu absorbera w próżni, proces absorpcji ciepła słonecznego nie jest w tak dużym stopniu uzależniony od temperatury otoczenia. To oznacza, że kolektory te skutecznie działają nawet w mroźne dni, przyczyniając się do podgrzewania wody czy wspomagania systemu grzewczego.
  • Skuteczność w różnych warunkach: Kolektory rurowe są projektowane tak, aby działały efektywnie zarówno w słoneczne dni letnie, jak i w okresach o mniejszym nasłonecznieniu, typowych dla pór przejściowych czy zimy.
  • Innowacyjne rozwiązania oświetleniowe: Niektóre modele kolektorów słonecznych rurowych, jak np. Vitosol 200-TM, wyposażone są w dodatkowe zwierciadło oświetlające absorber ze strony odsłonecznionej. To zwiększa efektywność procesu absorpcji energii słonecznej.

Produkty Viessmann: Vitosol 200-TM i Vitosol 300-TM

Firma Viessmann oferuje dwie znakomite propozycje kolektorów słonecznych rurowych: Vitosol 200-TM i Vitosol 300-TM. Oba modele charakteryzują się wysoką jakością wykonania, innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi oraz długotrwałą wydajnością. Stanowią one doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących efektywnego i ekologicznego sposobu na wykorzystanie energii słonecznej do ogrzewania wody użytkowej, basenów czy wspomagania centralnego ogrzewania.